İnşaat Alanı Faaliyetlerimiz

Firmamızın iştigal alanlarından biri de taşlama tesisimizdir.

Bu tesis ile, üretilen iş parçalarının en hassas şekilde işleme, ısıl işleme sonrasında meydana gelen bozulma ve çarpılmaları giderme ve sertleştirilmiş yüzeylerden talaş kaldırma işi yapılmaktadır.

Bu konuda yetkin ve uzman kadromuz ve teknolojik makinelerimiz ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Makine parkurumuzu her geçen gün geliştirmekteyiz.

Firmamız gerektiği takdirde 24 saat çalışma kapasitesine sahiptir. Müşterilerimizin işlerinin acil ve her işin çok önemli olduğunun bilincinde olarak kendilerine hizmet vermekteyiz. Kaliteden taviz vermeden, gerekirse fazla çalışarak müşterilerimizin bizden kaynaklı bir sorun yaşamaması için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz.

Firmamız iş güvenliği konusunda gerekli tedbirleri almakta ve bu konuda çok hassas davranmaktadır. İşçilerimize sürekli eğitimler verilmektedir. Her şeyin başında insan sağlığı ve güvenliğinin geldiğini bilerek  hareket etmekteyiz.

Firmamızın makine parkuru ve makinelerimizde yapılan işlemler kısaca şöyledir:

Düzlem Yüzey (Satıh )Taşlama

Yatay milli satıh taşlama makinesi ile küçük boyutlu ve hassasiyeti fazla olan parçalar, düz kanallar, açılı yüzeyler ve değişik profiller bu makinede işlem görür. Ayrıca bu makineye takılabilen aparatlarla düz dişli ve benzeri profildeki parçalar işlem görebilir.

Firmamızda iki adet satıh taşlama makinesi bulunmaktadır. Bu makinelerin ebatları: 800x2000 ve 500x1000'dir.

Silindirik Taşlama

Silindirik taşlama makinesi ile Silindirik olarak imal edilen işlerin  yüzeyleri taşlanır. Bu makinede delik taşlama işlemi de yapılabilmektedir. Firmamızda bir adet silindirik taşlama makinesi bulunmaktadır.

Freze

Kendi ekseni etrafında dönen kesiciyle işlem görecek parça üzerinden yapılan talaş kaldırma işlemini yapan makinedir. Firmamızda iki adet freze  makinemiz bulunmaktadır.

Torna

İşlem görmemiş bir iş parçasının makineye, düzgün dairesel hareketlerle değişik kesici aparatlarla talaş kaldırmak suretiyle, işlenecek parçayı silindirik, konik veya küresel biçimlerde işleyen ve vida açılabilen makinedir. Firmamızda bir adet Torna bulunmaktadır.

Borwerk

Freze tezgahına bağlanamayacak büyüklükteki iş parçalarındaki delik delme,delik büyütme, işlemler için kullanılanmakinedir. Firmamızda bir adet Borwerk Makinesi bulunmaktadır.